رهبری مجتمع فرهنگی پژوهشی اوقاف
مرکز فرهنگی و پژوهشی اوقاف

نقد انیمیشن ، ما نجات می‌دهیم؛ پس هستیم!

نقد انیمیشن ما نجات می‌دهیم؛ پس هستیم!

متن:
نقد انیمیشن
ما نجات می‌دهیم؛ پس هستیم!
سیده‌فاطمه موسوی
1.ذوق‌مرگ می‌شویم!
گاهی فروش بالای بعضی فیلم‌ها عوامل فیلم را حسابی ذوق‌زده می‌کند؛ آن‌قدر که به فکر می‌افتند قسمت‌های بعدی فیلم را هم بسازند. انیمیشن «من نفرت‌انگیز2»  هم محصول همین ذوق‌زدگی‌هاست.
فروش خوب قسمت اول فیلم در سراسر دنیا باعث شد که سازندگان آن به فکر ساخت «من نفرت‌انگیز۲» بیفتند. قسمت دوم هم موفق شد پرفروش‌ترین انیمیشن سال2013 لقب بگیرد. این‌بار، دیگر سازندگان حسابی ذوق‌مرگ شدند و ساخت انیمیشن‌های مینیون‌ها را برای سال2015 و «من نفرت‌انگیز3» را برای سال2017 کلید زدند.
فیلم من نفرت‌انگیز2، با ظاهری جذاب، تکنیکی عالی و با استفاده از خلق موقعیت‌های هوشمندانه و زیبا به‌وسیله‌ی موجوداتی شیرین و دوست‌داشتنی موفق شد به‌جز بچه‌ها، بزرگ‌ترها را هم به تماشا بنشاند.
اما طبق معمول باید بگوییم این همه‌ی ماجرا نیست و مثل تمام فیلم‌ها و انیمیشن‌های هالیوودی، با خود پیام‌های مستقیم و غیرمستقیم زیادی به دنبال دارد.

2. فیلم می‌سازیم!
در شروع فیلم، يک سفينه‌ی اسرارآميز با استفاده از يک آهنرباي غول‌آسا، يک آزمايشگاه سري در نزديکي مدار قطب شمال را مي‌ربايد. سازمان ضدخلافکاري «AVI» متوجه مي‌شود که اين آزمايشگاه يک ترکيب شيميايي جهش يافته به نام PX-41 داشته که مي‌تواند موجودات زنده را به ماشين‌هاي کشنده‌ی بي‌رحم تبديل کند. اين سازمان، مأمور لوسی را به دنبال گرو (Gru) می‌فرستد و از او مي‌خواهد تا با استفاده از سابقه و قدرت شیطانی‌اش اجازه ندهد اين ماده‌ی شيميايي به دست افراد خطرناک بيفتد. گرو که بعد از دست کشیدن از کارهای خلاف، زندگی کسالت‌باری را می‌گذراند، وارد یک ماجرای جدید می‌شود... .

3. نمادهایی که کلی حرف پشت‌شان است
شاید تابه‌حال درباره‌ی فراماسونر‌ها و اهداف شیطانی‌شان چیزهایی شنیده باشید. فراماسونرها یک سازمان مخفی دارند و در خدمت هدف‌های قدرت‌طلبانه‌ی سرمایه‌داران غربی هستند. آن‌ها به‌شدت از اسطوره‌ها و مفاهیم یهود الهام می‌گیرند و استفاده می‌کنند و همان‌طور که قبلا گفتیم، از طرف‌داران پروپاقرص شیطان‌پرستی هستند.
آن‌ها خودشان را این‌طور معرفی می‌کنند: «هدف حکومت ماست... تمام حکومت‌ها را به‌جز حکومت خودمان از بین خواهیم برد. [آن‌گاه] با دست‌های محکم و قوی حکم‌فرمایی می‌کنیم و چون قدرت را از دست کسانی که مطیع ما شدند به‌دست آوردیم، جاه‌طلبی‌های بی‌مورد، حرص و آز و انتقام بی‌رحمانه و کینه را منحصر به خود می‌نماییم. ما هستیم که با ترور همه‌جا را احاطه می‌کنیم و افراد زیادی را با عقاید مختلف و روش‌های متفاوت در اختیار می‌گیریم.»
آن‌ها نمادهای زیادی دارند که به بهانه‌های مختلف از آن‌ها در فیلم‌ها و انیمیشن‌ها استفاده می‌کنند. در این انیمیشن هم مثل خیلی از آثار آمریکایی از نمادهای فراماسونری زیادی استفاده شده است.
یکی از نمادهایی که در این انیمشن مدام تکرار می‌شود، نماد «G» است که مخفف کلمه «Goat» یعنی بز، یکی از معرو‌ف‌ترین نمادهای فراماسونری است. حرف G یا همان بز در نماد گونیا و پرگار هم، که نشان مخصوص فراماسونرها است، وجود دارد. به اعتقاد آن‌ها،  Goatیا همان بز، نماد شیطان است.
حرف G پشت لب‌تاپ گرو، روی دستکش نفاریو (همکار و دوست گرو)، روی لباس گرو و همه‌ی مینیون‌ها، روی دست‌گیره‌ی در خانه‌ی گرو، اره برقی و خیلی چیزهای دیگر به‌کار رفته است.
شاید فکر کنید که حرف G برگرفته از حرف اول اسم Gru باشد، ولی کدهای دیگری در انیمیشن وجود دارند که وابستگی گرو به فراماسونری را نشان می‌دهند.

4. یک دجال دوست‌داشتنی

نظرات
ارسال نظرات

*با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود سایت تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
* نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

نام : ایمیل یا تلفن همراه :
متن :
تمامی حقوق این پایگاه متعلق به مجتمع فرهنگی پژوهشی سازمان اوقاف و امور خیریه محفوظ می باشد.© 2014 | Designed by arpico