رهبری مجتمع فرهنگی پژوهشی اوقاف
مرکز فرهنگی و پژوهشی اوقاف

کتاب محتوای وقف

سخن آرا 2

اگر قرار باشد روزی در سال به نام «روز وقف» نامیده شود، چه روزی مناسب‌تر از روز بیست‌وهشتم صفر، که هم سال‌روز رحلت اولین واقف جهان اسلام، پیامبر خدا (ص) است و هم مصادف با سال‌روز شهادت اولین متولی موقوفاتِ امیرالمؤمنین (ع)، حضرت امام مجتبی (ع) است. ولی با توجه به عظمت روز بیست‌وهشتم صفر که روز مصیبت و عزای سید انبیاء، حضرت محمد مصطفی (ص) است، یک روز قبل از آن، یعنی 27 صفر به نام «روز وقف» نامیده شد و از سال 1376 روز 27 صفر با عنوان «روز وقف» به تقویم رسمی‌کشور وارد شد. روز و دهه وقف فرصت بسیار مغتنمی برای ترویج این سنت حسنه و بیان دستاوردهای نهاد وقف توسط مدیران، متولیان و سایر دست‌اندرکاران این نهاد ممتاز و مقدس دینی است.

در اثر حاضر به نام «کتاب محتوای وقف» که سری دوم از کتاب‌های سخن آرا می‌باشد تلاش شده است تا با گردآوری مباحث، گفتارها و مطالبی پیرامون وقف، یاری‌رسان همکاران محترم اداره اوقاف به خصوص مدیران و متولیان در ترویج این سنت حسنه در طول دهه وقف باشد.

سال تولید: 1398

نظرات
ارسال نظرات

*با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود سایت تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
* نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

نام : ایمیل یا تلفن همراه :
متن :
تمامی حقوق این پایگاه متعلق به مجتمع فرهنگی پژوهشی سازمان اوقاف و امور خیریه محفوظ می باشد.© 2014 | Designed by arpico